Sendeflade på 104,7


Mandag: 07.00 Gold FM sender indtil kl. 17


Tirsdag: 07.00 Gold FM sender indtil kl. 17


Onsdag: 07.00 Gold FM sender indtil kl. 17
  17.00 Young FM sender indtil kl. 21


Torsdag: 07.00 Gold FM sender indtil kl. 17
  17.00 Young FM sender indtil kl. 21


Fredag: 07.00 Gold FM sender indtil kl. 14
  14.00 Thiemers med Thiemer Nielsen og Christian Fisker
  15.00 1. fredag i måneden: Den gamle pladebutik med Finn Fahnøe
2. fredag i måneden: Tyske folkemusikanter med Erik Andersen
3. fredag i måneden: Den gamle pladebutik med Finn Fahnøe
4. fredag i måneden: Tiden går med Lena Haar
5. fredag i måneden: Den gamle pladebutik med Finn Fahnøe
  16.00 Musik og indslag
  16.30 Borgmesterens halve time / Udvalgenes halve time
  17.00 Go' eftermiddag med kort nyt på 104,7
  18.00 Grøn hverdag
  18.30 Svensk dansband
  19.30 1. fredag i måneden: Fredagsparty
2. fredag i måneden: Fri fredag
3. fredag i måneden: Fredagsparty
4. fredag i måneden: Fri fredag
5. fredag i måneden: Fri fredag
  23.00 Radio Østsjælland siger tak for i aften
  23.00 Young FM sender indtil lørdag kl. 02


Lørdag: 09.00 Go'morgen Østsjælland
  10.00 Lørdagformiddag på 104,7
  12.00 1. lørdag i måneden: Station Æblehaven
2. lørdag i måneden: Snik, snak og musik
3. lørdag i måneden: Arkivet på 104,7
4. lørdag i måneden: Snik, snak og musik
5. lørdag i måneden: Arkivet på 104,7
  13.00 Jukeboksen
  14.00 Aktuel Sport
  17.00 1. lørdag i måneden: Dansktimen med Ole Balslev
2. lørdag i måneden: Hit på hit
3. lørdag i måneden: Dansktimen med Ole Balslev
4. lørdag i måneden: Hit på hit
5. lørdag i måneden: Dansktimen med Ole Balslev
  18.00 Radio Østsjælland siger tak for i aften
  18.00 Young FM sender indtil kl. 3.00 søndag morgen


Søndag: 09.00 Go'morgen Østsjælland
  10.00 Søndagskrydderen
  12.00 Den gyldne time med musikønsker og lytterhilsner
  13.00 Søndagsquiz
  14.00 Dansktoppen med Irene Thamdrup
  15.00 1. søndag i måneden: Pop før med Knud Jørgensen
2. søndag i måneden: Jazz-magasinet med Ejgil Grønholdt
3. søndag i måneden: Pop før med Knud Jørgensen
4. søndag i måneden: Jazz-magasinet med Ejgil Grønholdt
5. søndag i måneden: Pop før med Knud Jørgensen
  16.00 1. søndag i måneden: Viser er jo så meget
2. søndag i måneden: Country m/ Doreen
3. søndag i måneden: Steffens blå time med Steffen Kjær
4. søndag i måneden: Country m/ Doreen
5. søndag i måneden: Steffens blå time med Steffen Kjær
  17.00 Gudstjeneste
  18.00 Nyt fra partierne i Faxe Kommune
Borgerlisten
De konservative
Enhedslisten
SF
Socialdemokraterne
Venstre
  19.00 Den gamle musikboks med Søren Olsen
  20.00 Radio Østsjælland siger tak for i aften